Pozytywne techniki optymalizacji i pozycjonowania

Pozycjonowanie stron to połączenie wielu technik. Niektóre z nich przy odpowiednim stosowaniu mogą dać naprawdę zadowalające efekty, z drugiej jednak strony, nadużywanie lub nieumiejętne stosowanie innych może prowadzić do spadku popularności strony internetowej.

Dobre techniki pozycjonowania

Najbardziej pozytywnym elementem w odpowiedniej optymalizacji i pozycjonowaniu strony internetowej jest zawarcie słowa kluczowego w tytule strony lub w nazwie domeny. Bardzo pozytywny skutek ma również zagęszczenie słów kluczowych w całym dokumencie, oczywiście, jeśli jest utrzymane na odpowiednim poziomie, najlepiej od 3 do 7 procent.

Równie dobrze sprawdzają się słowa kluczowe w anchor text’ach, w szczególności w przypadku linków wewnętrznych oraz co oczywiste stosowanie nagłówków i umieszczanie w nich słów kluczowych. W tym przypadku do dyspozycji mamy nagłówki od h1 do h6, przy czym h1 powinien występować na stronie tylko raz, ponieważ stanowi pewnego rodzaju jej tytuł. Bardzo pozytywnie wpływające na pozycjonowanie stron jest umieszczanie swoich linków na wartościowych stronach, o wysokim PR oraz na stronach powiązanych tematycznie.

Równie dobrą techniką pozycjonowania jest umieszczenie słów kluczowych na początku dokumentu, a także użycie alt’ów, czyli alternatywnych opisów obrazków. Pozytywny wpływ ma również wiek linków prowadzących do naszej strony oraz linki z katalogów takich jak DMOZ, Yahoo Directory i innych. Warto jednak pamiętać, żeby nie przesadzać z linkami o wyjątkowo niskich PR. Korzystnie wpływa również wyróżnienie słów kluczowych przez ich pogrubienie bądź pochylenie. Naturalnie bardzo ważna jest częsta aktualizacja zawartości strony oraz stworzenie jej mapy.

Published by